شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق٫ظ

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی:

۲۸ آبان آخرین روز صدور روادید عراق است

مدیر دفتر حج و زیارت آذربایجان ‌شرقی گفت: ۲۸ آبان ماه جاری، آخرین روز صدور روادید عراق برای حضور در مراسم اربعین حسینی است.

مدیرحج

امیر روحی اظهار کرد: تاکنون ۵۴ هزار و ۵۰۰ نفر در سامانه سماح برای حضور در مراسم اربعین ثبت نام کرده اند و ۶۶ هزار و ۲۳۸ روادید نیز صادر شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۸۲۵ مورد مربوط به زائران آذربایجان غربی و ۴۹ هزار و ۴۱۳ مورد مربوط به زائران آذربایجان شرقی است.
وی خاطرنشان کرد: مدت زمان صدور روادید از ۷۲ ساعت به کمتر از ۲۴ ساعت کاهش یافته و در صورتی که مدارک ارائه شده از سوی شرکت ها دقیق و کامل باشد روادیدها در اسرع وقت صادر می شود.
روحی گفت: اعتبار روادیدهای صادر شده از زمان ورود به خاک عراق، ۲۰ روز است از این رو زائران طوری برنامه ریزی کنند که در مدت تعیین شده به وطن بازگردند.
وی درمورد زائران غیرایرانی مراسم اربعین گفت: زائران غیرایرانی فقط از طریق مرز شلمچه وارد خاک عراق می شوند و ستاد مردمی برای استقبال و پذیرایی از آنها تشکیل شده است.
در کل کشور نیز نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش نشان می دهد.

دیدگاه شما

  • مطالب تصادفی


  • پر بازدیدها