شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۴ ق٫ظ

چهارمین شب تظاهرات در آمریکا

رسانه‌های محلی می‌گویند هزاران نفر از مردم لس‌آنجلس به پارک مک‌آرتور آمده و علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا تظاهرات می‌کنند.

تظاهرات

تظاهرات گسترده و اعتراضات علیه ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» میلیاردر جنجالی در شهرهای مختلف این کشور همچنان ادامه داشته و وارد چهارمین روز خود می‌شود.

روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» نوشت: «هزاران معترض روز شنبه به خیابان‌های “مک‌آرتور پارک” که طی سال‌های اخیر محل بیشتر تظاهرات‌های آمریکا بوده، آمده‌اند و انتظار می‌رود در خیابان‌های شهر راهپیمایی کنند.»

پلیس لس‌آنجلس تایمز از ابتدای شکل‌گیری اعتراضات تا کنون صدها نفر را بازداشت کرده و با استفاده از گاز اشک‌آور و باتون تجمعات را پراکنده می‌کند.

نیروهای امنیتی آمریکا تنها در بامداد شنبه ۱۵۰ نفر، روز جمعه ۱۹۵ نفر شامل ۸ نوجوان را به اتهام آسیب زدن به اموال عمومی، مسدود کردن جاده‌ها و مخالفت با ترک خیابان‌ها زمانی که وضعیت ناامن شده بود؛ بازداشت کردند.

منطقه پارک مک‌آرتور از حدود ده سال گذشته صحنه اعتراضات مختلف بوده و در یک مورد که به سال ۲۰۰۶ برمی‌گردد، نزدیک به نیم میلیون نفر علیه مهاجران تظاهرات کرده و به سمت مرکز لس‌آنجلس راهپیمایی کردند.

همزمان با لس‌آنجلس، در چندین شهر دیگر از جمله نیویورک و شیکاگو هم معترضان به خیابان آمده و می‌گوید ترامپ لایق ریاست‌جمهوری نیست.

معترضان رئیس‌جمهور منتخب را فردی فاسد و منحرف خوانده و می‌گویند او نماینده مردم آمریکا نیست.

دیدگاه شما

  • مطالب تصادفی


  • پر بازدیدها