شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۴ ق٫ظ

جایزه جهانی خشت طلایی به شهردار تبریز رسید

شهردار تبریز جایزه جهانی خشت طلایی را از نماینده اسکان بشر سازمان ملل متحد دریافت کرد.

جایزه

سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی، همزمان با ۳۱ اکتبر، روز جهانی شهرها، با حضور  نمایندگان و مدیران شهری بیش از ۴۰ کشور جهان و نمایندگان مجامع بین‌المللی شهری ازجمله مرکز اسکان بشر سازمان ملل متحد، با معرفی پروژه‌های برتر شهری و شهرهای برگزیده، در باغ موزه دفاع مقدس تهران، برگزار و طی آن، شهر تبریز به عنوان یکی از هشت شهر برگزیده، معرفی شد.

هیئت عالی داوران سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی، پس از ارزیابی شاخص‌های تخصصی و با در نظر داشتن شاخص‌ها و معیارهای توسعه شهری، جایزه ویژه خود را به دکتر نجفی شهردار تبریز اهدا کرد.

حفاظت از میراث فرهنگی، محیط زیست شهری، خدمات ضروری شهری، توسعه اجتماعی و فرهنگی، هوشمندسازی شهری، برنامه ریزی و توسعه مشارکت‌های سرمایه‌گذاری از محورهای اصلی جایزه جهانی خشت‌طلایی به شمار می‌رود که مطابق آن و با جمع‌بندی امتیازات در هر بخش، شهر تبریز در میان آثار شرکت‌کننده از ۴۰ کشور جهان و بیش از ۱۰۰ شهر کشورمان، به عنوان یکی از هشت برگزیده جشنوراه انتخاب و معرفی شد.

در مراسم معرفی آثار برگزیده، نماینده سازمان ملل، مدیر اجرایی سازمان متروپلیس، نمایندگان ایزوکارپ، رئیس برنامه اسکان بشر سازمان ملل در تهران و نمایندگان و مدیران شهری از کشورهای استرالیا، اسپانیا، شیلی، روسیه، دانمارک، کره جنوبی، کوبا، اتریش، آرژانتین، برزیل ، سنگال و هلند حضور داشتتند.

جایزه خشت طلایی تهران از سال ۲۰۱۴ با مشارکت برنامه اسکان بشر سازمان مل متحد و با حضور شهرهای مختلف جهان به طور رسمی آغاز شده‌است.

 

دیدگاه شما

  • مطالب تصادفی


  • پر بازدیدها