شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۲:۰۸ ب٫ظ

آیت الله شبستری:

دولت نباید از اکنون وارد گود انتخابات شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه نباید از اکنون دولت به موضوع انتخابات ورود پیدا کند، گفت: اگر دولت عملکرد خوبی داشته باشد، نیازی به تبلیغ ندارد و مردم خود میزان حل رکود وتورم و بیکاری را قضاوت می‌کنند.

شبستری

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری صبح امروز در همایش روسا و دبیران شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر ادارات آذربایجان شرقی اظهار داشت: امربه‌معروف و نهی از منکر باید در سه سطح «توده مردم»، «اقدام جدی افراد مؤثر علاوه بر تذکر لسانی» و «دعوت جهانی» اجرا شود تا این اقدام نتیجه ملموسی داشته باشد.

وی با بیان اینکه خداوند مؤمنان را مورد حمایت قرار می‌دهد، افزود: بر اساس آیه ۴۱ سوره حج، این مؤمنان وقتی اختیار و قدرتی داشته باشند، دین خدا را احیا کرده و رابطه خالق و مخلوق را تقویت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه یک وظیفه همگانی برای امربه‌معروف داریم و یک وظیفه سنگین نیز بر عهده حکومت‌ها است، گفت: خداوند لطف و عنایت کرده و حکومت ایران از دست طاغوت خارج شده و به‌دست مؤمنان افتاد، لذا باید امورات دینی بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد که وظیفه مسئولان ادارات بسیار سنگین است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه بیش از ۳۷ سال از انقلاب گذشته ولی آیا وقت آن نرسیده تا به امربه‌معروف و نهی از منکر توجه شود؟ ابراز داشت: به نظر بنده برای این موضوع بسیار حیاتی وزارتخانه‌ای تشکیل شود تا به صورت جدی در این موضوع اقدام شود، چراکه باید جمعی برای احیای این امر به صورت تخصصی اقدام کنند.

وی بهانه برخی برای امربه‌معروف در موضوع حجاب در خیابان‌ها و توجیه برای عدم امکان این مساله را یادآور شد و گفت: آیا در ادارات هم توجیهی وجود دارد که موضوع حجاب جدی نگرفته شود؟ باید تشویق و توبیخ در این امر مورد توجه قرار گیرد تا وضع حجاب حداقل در ادارات دولتی بهبود یابد.

آیت الله شبستری با تأکید بر اینکه حقوق‌های نجومی کار عده خاصی بود چراکه اکثر کارمندان صادق و سالم هستند ولی باید این موضوع پیگیری شود، ابراز داشت: در ادارات باید رضایت مراجعین ارزیابی شود که خود این مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر عملی است و اگر موفق به جلب رضایت مردم شدیم، حفظ نظام صورت می‌گیرد.

وی افزود: کاری را که با ۳ جلسه می‌توان حل کرد چرا ادارات مردم را علاف کرده و با ۳۰ یا ۴۰ جلسه موضوعی را حل‌وفصل می‌کنند؟

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه نباید از اکنون دولت به موضوع انتخابات ورود پیدا کند، ادامه داد: اگر دولت عملکرد خوبی داشته باشد، نیازی به تبلیغ ندارد و مردم خود میزان حل رکود وتورم و بیکاری را قضاوت می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه نباید برای جلب رضایت مردم خلاف قانون عمل کرد، ابراز داشت: دادن جواب رد به مراجعه کنندگان هم با زبان خوش و خوش برخوردی اعلام شود تا به نظام و کشور بدبین نشوند.

وی خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) حفظ نظام را اوجب واجبات دانستند که این برخوردها و جلب رضایت مردم از جمله اقدامات در این مسیر است.

آیت الله شبستری با تاکید بر اینکه بالاترین معروف، حفظ نظام و بالاترین منکر تضعیف نظامی است که صدها هزار شهید برای آن داده شده، تصریح کرد: در این مسیر نیز بالاترین معروف، جلب رضایت و حفظ رضایتمندی مردم است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر احیای امر به معروف جان خود را فدا کرد، ادامه داد: آن حضرت وقتی دیدند که تنها شهادت خود برای احیای دین کافی نیست، عزیزترین نزدیکان خود را نیز فدا کرد تا اسلام سرپا بماند.

دیدگاه شما

  • مطالب تصادفی


  • پر بازدیدها