شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۵ ق٫ظ

جبارزاده خبرداد:

تسوج باید به باغ شهر تبدیل شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی جمعیت شهر تسوج و ضرورت مهاجرت معکوس به استان گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر تسوج این شهر به یکی از باغ شهرهای استان تبدیل شود.

جبارزاده

اسماعیل جبارزاده شامگاه شنبه در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و ستاد مقاومتی استان با تاکید بر اینکه برخورد مدیریت ارشد استان در خصوص تغییر کاربری اراضی سلبی است، افزود: همه مدیران و فرمانداران استان مخالف ساخت ویلا در باغات و اراضی کشاورزی هستند و محدودیت های لازم را در این خصوص ایجاد کرده اند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه جمعیت شهر تسوج از ۱۴ هزار نفر در دهه های گذشته به هفت هزار نفر کاهش یافته باید با استفاده از پتانسیل های معدنی، صنعتی و کشاورزی سعی کنیم مهاجرت معکوس در این شهر انجام شود.
جبارزاده گفت: تسوج با دارا بودن آب و هوای مناسب و باغات و اراضی کشاورزی فراوان می تواند به یکی از باغ شهر های استان تبدیل شود از این رو برای بازگشت مهاجران و افرادی که علاقمند به داشتن خانه باغ و ویلا هستند به این شهرستان جلب کرد.
وی اظهار کرد: اگر در شهرهای دیگر استان مانع ساخته شدن ویلا و خانه باغ هستیم در شهر تسوج بر اساس ضوابطی که از سوی معاونت عمرانی استانداری که با هماهنگی جهاد کشاورزی و فرمانداری تعیین خواهد شد در این شهر مجوز ارائه شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اقدام ارزشمند ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: دستگاه مختلف موظفند گزارش اقدام و عملکرد خود را در شش ماه گذشته در فضای مجازی و همچنین به صورت نشریه وبولتن ارائه دهند.
وی تاکید کرد: مدیران دستگاه های مختلف موظفند عملکرد شش ماهه خود را ۲۹ مهر ماه جاری در حضور اصحاب رسانه به مدیریت ارشد استان ارائه دهند.
جبارزاده همچنین با اشاره به معرفی واحدهای مشکل دار به بانک های استان جهت دریافت تسهیلات، گفت: ۶۰ درصد واحدهای معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده اند و ضروری است واحدهای که طی ۱۰ روز اقدام به دریافت تسهیلات نکنند پرونده آنها بسته شود و واحدهای جدید معرفی شوند.
وی همچنین با اشاره به ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از اصحاب رسانه، فرمانداران، بخشداران و دهیاران در خواست کرد: نسبت به ترغیب و تشویق مردم جهت ثبت نام اینترنتی در فرصت باقی مانده اقدام کنند.

دیدگاه شما

  • مطالب تصادفی


  • پر بازدیدها