شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۸ ق٫ظ

آمادگی بیشتر نیروهای امنیتی در برخورد با «قمه‌زنی»

معاون اجتماعی نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تمامی نیروهای امنیتی برای برخورد قاطع با “قمه‌زنی” آماده هستند، گفت: در این راستا نه تنها نیروهای موجود در کلانتری‌ها بلکه نیروهای ستاد نیز اضافه شده و نیروها دو و نیم برابر شده‌اند تا قوانین و مقررات به درستی رعایت شوند.

پلیس

سرهنگ علی اسمعیل‎‎پور در این خصوص اظهار کرد: قمه‌زنی جزو مصادیق بارز جرایم مشهود بوده و هر کس که اقدام به این کار کرده یا قمه‌ حمل کند و یا به این جریان دامن بزند ضمن دستگیری فرد خاطی، برخوردهای لازم نیز انجام خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه قمه‌زنی ممنوع بوده و این موضوع در سنت ما نبوده و آن را بعدا وارد کرده‌اند، ادامه داد: در هیچ جای سنت‌های ما چیزی به نام قمه‌زنی وجود نداشته و دین اسلام نیز همانگونه که خداوند متعال، قرآن را با “بسم‌الله الرحمن الرحیم” آغاز کرده، دینی سراسر رحمت و بخشش است.

وی گفت: دین اسلام نه تنها در خصوص انسان‌ها، بلکه در مورد حیوانات نیز حساس بوده و آزار و اذیت هیچ موجودی در دین مقدس ما موضوعیت ندارد؛ از این رو با توجه به اینکه قمه‌زنی از مصادیق بارز جرایم مشهود است، به محض رویت چنین اقدامی، افرا به مقام قضایی معرفی خواهند شد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان با تاکید بر اینکه تلاش ما اول در جهت برگزاری باشکوه عزاداری‎هاست، بیان کرد: در کنار برگزاری عزاداری‎ها نیروهای انتظامی در جهت برقرار امنیت در جامعه همواره حضور قاطع خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز در ایام محرم، تمامی نیروهای امنیتی اعم از نیروهای انتظامی، ستادی و نیروهای پلیس راهور تا پاسی از شب که دسته‌جات عزاداری در خیابان‌ها هستند، حضور داشته و در تلاش برای ایجاد نظم و امنیت در جامعه خواهد بود.

وی با تاکید اینکه خط قرمز ما بسته نشدن خیابان‌های اصلی است، اظهار کرد: از مردم تقاضا داریم که خیابان‌های اصلی بسته نشده و زمانی که صدای آمبولانس را شنیدند، به صورت خودجوش راه را باز کرده و اجازه‌ی عبور دهند.

سرهنگ اسمعیل‌پور با اشاره به اینکه در سال گذشته در آذربایجان‌شرقی وضعیت خوبی در این خصوص حاکم بود، افزود: سال گذشته نیروی انتظامی استان با چیزی به نام “قمه‌زنی” مواجه نشدیم و تنها در حد چند گزارش بود که با حضور در محل نیز هیچ اثری از آن را مشاهده نکردیم.

وی با بیان اینکه مردم ما فهیم و باشعور هستند، خاطرنشان کرد: مردم ما همواره در جهت فرمایشات رهبری حرکت کرده و این آگاهی را دارند که اقدامی همچون “قمه‌زنی” در دین و شرع ما جایی ندارد.

دیدگاه شما

  • مطالب تصادفی


  • پر بازدیدها