شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۵ ق٫ظ

ستاره جوان بومی به کمک تراکتور می‌آید

با رفع مصدومیت کامل سامان نریمان جهان، این ستاره بومی می تواند به روزهای اوج خود برگردد.

سامان تونی

مصدومیت سامان نریمان جهان بازیکن ریزنقش و بومی تراکتور برطرف شده است. تونی اولیویرا در بازی قبلی در دقایق پایانی به این ستاره جوان میدان داد تا به هواداران نوید بهبودی کامل وی را داده باشد.

درحالی که تراکتور این روزها به خاطر از دست دادن امتیازات بازی های ابتدایی لیگ دچار بحران است، بازیکنی مثل سامان می تواند عصای دست سرمربی باشد. اگر سامان مانند فصل گذشته آماده باشد می تواند در مهیا کردن شرایط گلزنی که مشکل اصلی تراکتور است به تیم کمک کند.

سامان

ستاره بومی تراکتور را بیشتر بشناسیم:

سامان نریمان جهان پدیده ریز نقش سرخ پوشان، اهل بناب و متولد ۲۹ فرودین ۱۳۷۰ است. نریمان جهان هنگام تحصیل در مقطع سوم ابتدایی، در تست انتخابی فوتسال کلاس پنجمی‌ها شرکت کرد و اتفاقا انتخاب شد.
البته وقتی سرپرست تیم جثه کوچک و سن پایین او را دید، حاضر نبود اجازه حضور این بازیکن را در تیم بدهد اما نریمان جهان به هر طریقی که بود، عضو تیم شد و غنای فنی اش مربی وقت را در بناب مجاب کرد که توجه ویژه ای به این بازیکن ریزنقش و آینده دار داشته باشد. از این دوره به بعد نریمان جهان به یک پای ثابت نفرات انتخابی برای استان در مسابقات کشوری تبدیل شد و همانطور که خودش بارها گفته است، کشف کننده اولیه استعدادهایش، همان مربی بود که در دوره ابتدایی به او بازی داده بود.
در این میان نریمان جهان که درخشش خود را در دیدارهای کشوری ادامه می‌داد از نگاه «سجاد پورحسین» دیگر مربی بومی استان مخفی نماند تا او را در دوران سرمربیگری اش در تیم امید تراکتورسازی به بازی بگیرد. به این ترتیب بازیکن بنابی که تا آن روز در دنیای فوتسال حضور داشت به یک باره خود را در دنیای فوتبال، یعنی دنیایی که به آن تعلق داشت، دید. علاوه بر این او در تیمی قرار گرفته بود که از کودکی عاشق این تیم و در آرزوی حضور در آن بود. خوشبختانه در اولین سال حضور نریمان جهان در تیم امید تراکتورسازی، قهرمانی نصیب این تیم شایسته استان شد و سامان نیز در این قهرمانی نقش ویژه ای داشت. این قهرمانی و درخشش بازیکن جوان بومی، باعث ورود نریمان جهان به تیم بزرگسالان تراکتور سازی شد و شرایط به نحوی بود که باید برای هر جلسه تمرین از دبیرستان تیزهوشانی که در بناب تحصیل می‌کرد به محل تمرین می‌رفت.
البته در ادامه، سامان نریمان جهان به دیگر تیم پرطرفدار تبریزی یعنی ماشین سازی رفت که در آن سال‌ها ایوب ذوالفقاری هدایتش را بر عهده داشت. با تغییر سرمربی و آمدن یک مربی خارجی به نام زوران، نریمان جهان به عنوان بازیکن ثابت در میدان حاضر شد و با آمدن رسول خطیبی عیار بالای سامان نریمان جهان به منصه ظهور رسید. بازی‌های خوب این بازیکن باعث شد که به تیم ملی امید ایران دعوت ‌شود و در مقدماتی آسیایی حضور پیدا کند. او در تیم ملی نیز در زمان حضور در زمین، بازی‌های بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت. وقتی رسول خطیبی به‌عنوان سرمربی به گسترش فولاد رفت، نریمان جهان را نیز با خود به آنجا برد و در ادامه این بازیکن به نفت تهران رفت و دوباره با حضور خطیبی به تراکتور سازی بازگشت.
سامان نریمان جهان که تحصیلات آکادمیک را فراموش نکرده و پذیرفته شده دانشگاه دولتی ارومیه بود، اجبارا برای بازی در تبریز در رشته عمران دانشگاه آزاد تبریز مشغول به تحصیل شد. این بازیکن خوب و ملی پوش، نمونه بارز پرورش استعدادها زیر نظر مربیان بومی استان است و نشان دهنده این موضوع است که استعدادهای فراوانی در این منطقه وجود دارند که فقط باید از سوی مربیان شناسایی شده و در مسیر درست رشد و پیشرفت قرار داده شوند.

تعداد دیدگاه‌ها:  2

  1. 0

    تنهایی نمیتواند کاری کند

  2. 0

    عباسی حیاکن تراختور رهاکن

دیدگاه شما

  • مطالب تصادفی


  • پر بازدیدها