شما در حال مشاهده نسخه قدیمی سایت مهدنیوز می باشد.

8521_723

8735_132
 تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۵۹ ب٫ظ

تکذیب خبر فوت دهقان فداکار

ازبر علی خواجوی معروف به دهقان فداکار، هم اکنون در قید حیات است و فقط به دلیل بیماری آب مروارید، در یکی از بیماستان های کرج بستری است.

دهقان فداکار

در چند روز اخیر شایعه مرگ دهقان فداکار میانه ای که همه او را از کتاب های درسی ابتدایی می شناسیم، در فضای مجازی منتشر شده است. «ازبرعلی حاجوی» نام‌ آشنای همه ایرانیان است. فداکاری که در یک شب سرد سال ۱۳۴۱ جان صدها نفر را نجات داد و برغم کتک خوردن، از این ماجرا به عنوان بهترین خاطره زندگیش یاد می‌کند. این شایعه از سلسله شایعاتی است که معمولا هر از گاهی مرگ یکی از افراد معروف را سوژه خود می کنند.
پس از پیگیری های صورت گرفته از خبرنگاران میانه ای، مشخص شد که ازبر علی خواجوی که در کتاب های درسی به اشتباه عمدی نام او را ریزعلی نوشته اند، هم اکنون در قید حیات است و فقط به دلیل بیماری آب مروارید، در یکی از بیماستان های کرج بستری است. محمد زینالی یکی از خبرنگاران فعال میانه ای در این رابطه گفت: پس از پیگیری از نزدیکان دهقان فداکار، موضوع فوت این شخصیت فداکار میانه ای را تکذیب می‌کنم.

یادآوری می شود، دهقان فداکار چندین سال پیش از روستای «قالاچق» که از توابع شهرستان میانه است به کرج نقل مکان کرده و از آن زمان تاکنون در منطقه حصارک کرج زندگی می‌کند. ازبزعلی از سال ۹۰ مبتلا به آب مروارید است و از ناحیه چشم احساس ناراحتی می‌کند؛ همسر وی نیز به مانند او مبتلا به آب مروارید بوده، ضمن اینکه دچار دیسک کمر نیز هست. جالب اینکه همان سال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وعده داده است که ریزعلی خواجوی و خانواده‌اش تحت مراقبت‌های پزشکی قرار می‌گیرند و مقرر شده است که او و همسرش در یکی از بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی البرز تمام مراحل درمان و مداوایشان طی شود. حالا بعد از گذشت حدود چهار سال امروز باخبر می شویم که وی برای درمان آب مروارید در بیمارستان بستری است.
با تمام این شایعات باید خوشحال باشیم که هرچند داستان کامل دهقان فداکار از کتاب فارسی حذف شده، اما ازبرعلی حاجوی همچنان زنده است و هر چند وقت یک‌بار داستان آن شب فراموش نشدنی را برای رسانه‌ها تعریف می‌کند.

 شایعه مرگ دهقان فداکار

تعداد دیدگاه‌ها:  4

 1. 0

  خدا بگم اینارو چیکار کنه.دو ساعت گریه کردم که چرا اینجوری شد خیلی دلم گرفت.شکر که زنده است همیشه سالم باشن ایشالاا. مسولین یه فکری به حال قهرمان ذهن خیلی از ایرانیها بکنین. لایق خیلی بیشتر از اینها هستن ایشون

  1. 0

   آخی. منم ناراحت شدم و تاسف خوردم که چرا نرفتم ببینمش اما وقتی فهمیدم زندست دوباره فراموشش کردم

 2. 0

  خدا شکر که زنده است

  چرا داستان دهقان فدارکار از کتاب درسی حذف بشود؟

 3. 0

  khoda ro shokr ke zende hast
  eftekhare irano iranian hastan 

 4. 0

  خدا حفظش کنه و به او و همسرش سلامتی کامل عنایت کنه.

دیدگاه شما

 • مطالب تصادفی


 • پر بازدیدها